UWAGA! Nowy numer konta: 57 8395 0001 0024 3797 2000 0001

Hotele dla owadów

Hotele dla owadów

W dniu 15.05.2019 r. w Domu Działkowca odbyły się warsztaty przyrodnicze pod hasłem „Hotele dla owadów”. W zajęciach brali udział uczniowie z klas II i III Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie, na zaproszenie Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Przyszłość” w Mieroszowie.

Dzieci oglądały film o owadach i ich codziennych potrzebach. Wiadomości odnośnie budowania hoteli dla owadów pogłębiła p. Sabina Przepiórska ( instruktor ds. ogrodnictwa Okręgowego Zarządu Sudeckiego, w Szczawnie Zdroju ), która omówiła technikę wykonania hotelu z glinianej doniczki,kawałka materiału, siana, szyszki i sznurka. Dzieci przystąpiły do zajęć z chęcią i wielkim zaciekawieniem. Powstałe hotele postanowili powiesić na gałęziach drzew rosnących przy „ścieżce dydaktyczno – przyrodniczej.

W zajęciach pomagały wychowawczynie klas Iga Bogdan, Katarzyna Parzelska oraz sekretarz Zarządu ROD Stanisława Kędzia członek Jadwiga Mordoń . Po zajęciach uczniowie czytali wiersze o owadach, były dyplomy oraz słodycze od prezesa Knieja Lubawka p. Henryka Kubieńca. Z rozmów z dziećmi wynika, że bardzo podobały się im zajęcia o tworzeniu hoteli dla owadów dziko żyjących. Po poczęstunku uczniowie pięknie podziękowali wszystkim działkowcom za zorganizowanie warsztatów przyrodniczych radosnym okrzykiem „dziękujemy”.

Dzieci niecierpliwie czekają na następne warsztaty przyrodnicze. Do zobaczenia!