UWAGA! Nowy numer konta: 57 8395 0001 0024 3797 2000 0001

Wiosenne siewy na działkach

W dniu 18.05.2018 r. odbyły się warsztaty przyrodnicze w Rodzinnym Ogrodzie „Przyszłość” w Mieroszowie. W warsztatach brały udział dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie – klasy II i III B, które przy pomocy członków Zarządu ROD i wychowawczyń klas, przystąpiły do siewu kwiatów, warzyw i ziół.

Zadania do wykonania

Drugim zadaniem do wykonania było sadzenie kwiatów z rozsady i stworzenie pięknych kompozycji kwiatowych w donicach, które będą zdobić działkę szkoleniową do późnej jesieni. Dzieci poznały różne rodzaje siewu roślin i przystąpiły do zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce, siejąc nasiona różnych roślin na grządkach. Lekcja przyrody na działkach zakończyła się tematycznym występem dzieci ( wiersze, piosenka ), podziękowaniami i poczęstunkiem.

Ciekawe zajęcia

Uczniowie zgodnie stwierdziły, że zajęcia były bardzo ciekawe i zachęciły ich do zakładania własnych upraw na balkonach, przydomowych rabatach oraz w ogrodach. Mali ogrodnicy zostali zaproszeni przez Zarząd ROD na spacer do ogrodów działkowych i obejrzenie zasianych roślin po wykiełkowaniu, co na pewno potwierdzi fakt, że praca uczniów przyniosła konkretne korzyści, i że warto zająć się ekologiczną uprawą roślin w rodzinnym gronie.