UWAGA! Nowy numer konta: 57 8395 0001 0024 3797 2000 0001

Drzewo dla niepodległej

rod przyszlosc drzewo

W dniu 15.11.2018 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Przyszłość” w Mieroszowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 100- LECIA odzyskania przez Polskę niepodległości, w którą w większości wpisuje się 120- letnia historia ruchu działkowego w Polsce.

Jubileusz Ruchu działkowego

Władze Polskiego Związku Działkowców uznały, że jubileuszowe wydarzenia ruchu działkowego oraz obchody patriotyczne organizowane przez państwo polskie są bliskie związkowi i wszystkim działkowcom. Stąd inicjatywa posadzenia na terenie rodzinnych ogrodów działkowych drzew upamiętniających te wydarzenia. Okręg Sudecki w Szczawnie Zdroju zakupił dla wszystkich Ogrodów ze swego rejonu drzewa wraz z pamiątkowymi tabliczkami.

Drzewo Wiktor

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Przyszłość” w Mieroszowie pamiątkowe drzewo posadzone zostało wspólnie ze wszystkimi uczestnikami spotkania, na placu przed budynkiem Domu Działkowca. Dzieci szkolne, zaproszeni goście i działkowcy nadali drzewku imię WIKTOR. Jubileuszowe spotkanie rozpoczęto Hymnem Polski i Hymnem Polskiego Związku Działkowców. Następnie odbył się występ tematyczny klasy IA, IB, III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie. Później nastąpiło wspólne sadzenie drzewa, pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek przygotowany przez Zarząd Rodzinnego Ogrodu. Papierowe drzewa na sztalugach z imionami wszystkich uczestników spotkania i biało- czerwone kwiaty wykonane przez dzieci świetnie podkreśliły tematykę spotkania, które odbyła się w podniosłej i radosnej atmosferze.